Pytania i Odpowiedzi – Wypożyczalnia Kraina Zabaw

Zobacz listę pytań i odpowiedzi, najczęściej zadawanych przez naszych klientów

zjeżdzalnia wypełniona powietrzem

Jeśli wcześniej nie korzystałeś nigdy z wynajmu dmuchanych atrakcji na imprezy i pikniki, to na pewno masz wiele pytań dotyczących zarówno sposobu współpracy, jak i kwestii technicznych. Poniżej wyjaśniamy kwestie, o które najczęściej pytają nasi klienci.

Dmuchane zjeżdżalnie, nadmuchiwane place zabaw, urządzenia do rywalizacji i wszelkie oferowane przez nas atrakcje możesz wynająć na każdą okazję, której główną ideą jest doskonała zabawa i uśmiech dzieci, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Doskonale sprawdzą się na:

 • festynach miejskich (np. z okazji urodzin miasta czy powitania lata), festynach osiedlowych (np. z okazji dnia dziecka) i gminnych (na przykład na imprezach towarzyszących dożynkom),
 • piknikach urządzanych przez szkoły podstawowe i przedszkola dla swoich podopiecznych,
 • imprezach integracyjnych organizowanych przez firmy dla swoich pracowników – dmuchańce do rywalizacji pozwolą pobudzić ducha walki zespołowej a dmuchane zjeżdżalnie i zamki – zapewnią dzieciom rozrywkę i radość podczas takich firmowych spotkań,
 • urodzinach, imieninach, weselach i innych rodzinnych imprezach, na których spotykają się często członkowie rodzin z wielu pokoleń,
 • imprezach sportowych, takich jak na przykład biegi na przełaj czy maratony, jako atrakcja dla milusińskich oczekujących na startujących w zawodach rodziców,
 • jarmarkach związanych z rzemiosłem ludowym i jarmarkach świątecznych (np. jarmarkach Wielkanocnych),
 • piknikach majówkowych,
 • i wielu innych imprezach, które jesteś w stanie wymyślić 🙂

Działamy już ponad 10 lat. Przez ten czas obsłużyliśmy wiele różnego rodzaju imprez – średnio kilkadziesiąt imprez rocznie. Jeśli wykluczymy miesiące zimowe (wiadomo – zima w Polsce bywa niegorąca i nie sprzyja zabawom na dmuchańcach na świeżym powietrzu), to możemy przyjąć, że w ciągu letnich miesięcy jesteśmy naprawdę bardzo zajęci 🙂 To świadczy o tym, jak duże jest zainteresowanie wynajmem dmuchańców na różne imprezy i jak bardzo nasi klienci cenią taką formę rozrywki dla dzieci. Mamy nadzieję, że to przekona do skorzystania z naszych usług także i Ciebie!

Działamy przede wszystkim na terenie województwa Zachodniopomorskiego, Pomorskiego, Lubuskiego i Wielkopolskiego. Obsługujemy takie miasta i ich okolice, jak: Szczecin, Stargard, Gorzów Wielkopolski, Goleniów, Nowogard, Płoty, Świdwin, Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Kalisz Pomorski, Recz, Suchań Choszczno, Myślibórz, Chojna, Barlinek, Łobez, Gryfice, Kobylanka, Pyrzyce, Wałcz, Mirosławiec, Czaplinek, Szczecinek, Koszalin, Sławno, Białogard, Kołobrzeg, Police, Kostrzyn, Międzyrzecz, Strzelce, Drezdenko, Sulęcin, Świebodzin, Zielona Góra i Żagań. Jeśli mieszkasz lub Twoja siedziba jest na terenie innego województwa – nic straconego. Zadzwoń do nas. Na pewno wspólnie uda nam się ustalić taką formę współpracy, z której będziesz zadowolony.

Tak – wszystkie dmuchańce dla dzieci oraz dmuchańce do rywalizacji są w pełni bezpieczne i posiadają wszystkie niezbędne atesty: CE oraz orzeczenia techniczne. Możesz być więc spokojny o zdrowie i bezpieczeństwo korzystających z niej osób. Możesz być także pewien, że wszystkie atrakcje są odpowiednio konserwowane, są czyste i zadbane.

Dmuchańce nie są przystosowane do pracy podczas deszczu, wichury czy burzy. Jeśli w trakcie festynu czy pikniku zacznie padać, niestety trzeba przeczekać niepogodę. Jest to konieczne dla zachowania bezpieczeństwa osób korzystających z urządzeń.

W przypadku niesprzyjającej pogody istnieje możliwość przesunięcia imprezy na inny termin lub odwołania zlecenia na dzień przed imprezą. W takim przypadku skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Zamówienie możesz złożyć:

 • telefonicznie – dzwoniąc pod numer 516-798-507 (Damian),
 • mailowo – pisząc do nas na adres biuro@kraina-zabaw.com.pl
 • poprzez formularz kontaktowy w zakładce KONTAKT.

W każdym przypadku otrzymasz potwierdzenie zamówienia wraz z wyszczególnieniem zamówionych atrakcji i ustalonymi warunkami współpracy.

W okresie wiosenno-letnim zainteresowanie dmuchanymi atrakcjami jest bardzo duże. Jeśli masz zaplanowaną imprezę, najbezpieczniej jest dokonać rezerwacji około miesiąca przed jej terminem.

Czasem może się tak zdarzyć, że pomysł na wynajem dmuchańców przyjdzie Ci do głowy na ostatnim etapie planowania imprezy. Nawet jeśli do jej terminu zostało tylko kilka dni – zadzwoń i zapytaj, czy wybrana przez Ciebie atrakcja jest dostępna. Jeśli będzie zarezerwowana, na pewno znajdziemy alternatywę, która Ci się spodoba.

Decydując się na wynajem dmuchańców od Krainy Zabaw możesz mieć pewność, że w ramach usługi otrzymujesz gwarancję:

 • transportu wszystkich zamówionych atrakcji na miejsce imprezy i ich odbioru po zakończonym wydarzeniu,
 • fachowej obsługi dmuchańców przez przeszkolone i uśmiechnięte (a to jest bardzo istotne!) osoby, które podchodzą do swojej pracy z pasją i entuzjazmem,
 • przygotowania atrakcji do użytku na 30 min przed imprezą (montaż) oraz szybkiego usunięcia z terenu dmuchańców po skończonej imprezie (demontaż),
 • odpowiedniego ubezpieczenia,
 • do 7 godzin radosnej i pełnej pozytywnych wrażeń zabawy Twoich gości.

Standardowy czas wynajmu dmuchańców obejmuje do 7 godzin zabawy na urządzeniach. Wynajem urządzeń na czas krótszy niż standardowy nie oznacza proporcjonalnej obniżki ceny wynajmu. Związane jest to z całym procesem obsługi imprezy, na który składa się transport urządzeń oraz ich rozłożenie i złożenie na miejscu imprezy. Wszystkie te działania zajmują sporo czasu, dokładności i uwagi – naszym priorytetem jest bowiem zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa osób korzystających z atrakcji.

Bardzo często proces przygotowania urządzeń do użycia trwa na tyle długo, iż uniemożliwia wynajem danego urządzenia w tym samym dniu innemu klientowi. Stąd też, ewentualne obniżki z tytułu krótszego czasu niż standardowy są nieznaczne i za każdym razem ustalane indywidualnie.

Wata cukrowa i popcorn są bez limitu porcji 🙂 Jedynym ograniczeniem jest wydajność maszyny. Możesz mieć zatem pewność, że Twoi mali goście na festynie lub pikniku będą mogli do woli skosztować tych smakołyków 🙂

Jest kilka kwestii, które są istotne w przypadku rozstawiania nadmuchiwanych atrakcji:

 • nie ma ograniczeń co do rodzaju powierzchni (może być to np. trawnik, beton, piasek, tartan itd.) – jednakże ważne jest to, by była w miarę równa i prosta,
 • dmuchańce mogą być ustawione także we wnętrzach (np. na sali gimnastycznej) – wszystko zależy od gabarytów pomieszczenia; jeśli trzeba – dostosowujemy wysokość dmuchańca do potrzeb,
 • konieczne jest zapewnienie odpowiedniej drogi dojazdowej do miejsca, w którym będą rozstawione atrakcje – ze względu na rozmiar i wagę, są one przewożone samochodami dostawczymi o ładowności do 3,5 T,
 • wybierając teren, na którym mają zostać rozstawione dmuchańce, uwzględnij jego wielkość, szczególnie jeśli chcesz wynająć więcej niż jedno urządzenie – przy ustawianiu dmuchańców obok siebie konieczne jest zachowanie pomiędzy nimi wolnej przestrzeni o szerokości przynajmniej 1 metra.

Jeżeli jest możliwość, byś przekazał nam taki plan, to na pewno usprawni to cały proces przygotowania dmuchańców do zabawy i późniejszego ich złożenia. Jeśli nie masz takiego planu w formie rysunków / rzutów – możesz też poinformować nas o tym telefonicznie lub mailowo.

Najważniejsze, byś podczas planowania imprezy uwzględnił na terenie, na którym ma się ona odbyć, odpowiednio dużą przestrzeń. Wybierając dmuchańce zwróć więc uwagę na ich rozmiary – ich szerokość i głębokość, a jeśli nadmuchiwana atrakcja ma stanąć we wnętrzu – także wysokość pomieszczenia.

Przy rozkładaniu dmuchańców prąd nie jest potrzebny. Natomiast do pracy urządzenia jest potrzebne podłączenie do prądu w odległości do 50m W zależności od dmuchańca jest to od 1kW do 3kW.

Dmuchańce mają spore gabaryty i ważą średnio od 100 do nawet 500 kilogramów. Ich rozłożenie wymaga uwagi i dokładności – to daje gwarancję późniejszej bezpiecznej zabawy. Dlatego na miejsce imprezy przyjeżdżamy około 3 h przed jej rozpoczęciem.

W przypadku większości urządzeń do obsługi potrzebna jest jedna osoba. Nasza obsługa odpowiada za:

 • rozłożenie i złożenie urządzeń,
 • zachowanie odpowiedniego stan technicznego urządzeń,
 • nadzór nad osobami bawiącymi się na dmuchańcach i udostępnionych przez nas atrakcjach.

Zapewnienie odpowiedniej ochrony porządkowej imprez, leży natomiast po Twojej stronie, czyli po stronie organizatora. Obejmuje to także zapewnienie porządku wśród osób, które oczekują w kolejce na dostęp do określonej atrakcji. Kraina Zabaw nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie tych osób ani za skutki, jakie to zachowanie może wywołać.

Ważne: przy otwartych imprezach masowych, w których udział bierze co najmniej 1000 osób (np. takich jak pikniki osiedlowe, imprezy masowe organizowane przez miasta na stadionie lub innych terenach otwartych), a także imprezach zamkniętych, odbywających się w hali sportowej lub innym budynku (w których udział bierze co najmniej 500 osób) organizator powinien zapewnić odpowiednią ochronę porządkową, która zapewni bezpieczeństwo osób bawiących się na dmuchańcach. W takim przypadku na trzy atrakcje / urządzenia rozrywkowe powinien przypadać jeden ochroniarz. Jeśli zainteresowanie zabawą na dmuchańcach będzie bardzo duże, a nie zostanie zapewniona odpowiednia ochrona porządkowa, mogą pojawić się trudności w zachowaniu porządku wśród osób, które oczekują w kolejce do konkretnego urządzenia.

Każde z urządzeń ma określoną przepustowość. Liczba osób, które mogą korzystać na raz z danego dmuchańca, jest uzależniona m.in. od wielkości urządzenia oraz od wieku bawiących się dzieci. Nasza obsługa zawsze dba o to, aby było bezpiecznie i wszyscy mieli wystarczająco dużo miejsca do zabawy. Dmuchańce, takie jak nadmuchiwane zjeżdżalnie, place zabaw czy zamki, są przeznaczone dla dzieci. Osobom dorosłym, które chcą poczuć się jak dzieci, możemy polecić inne urządzenia – na przykład dmuchańce do rywalizacji, takie jak gigantyczne piłkarzyki czy mata sumo.

Dmuchańce nie są przystosowane do pracy podczas deszczu, wichury czy burzy. Jeśli w trakcie festynu czy pikniku zacznie padać, niestety trzeba przeczekać niepogodę. Jest to konieczne dla zachowania bezpieczeństwa osób korzystających z urządzeń.

W przypadku niesprzyjającej pogody istnieje możliwość przesunięcia imprezy na inny termin lub odwołania zlecenia na dzień przed imprezą. W takim przypadku skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Zapisz się do newslettera!